peelingi medyczne

Odpowiednio dobrane peelingi MediDerma pozwalają nam na zastosowanie terapii pielęgnacyjnych w przypadku wielu dolegliwościach skórnych.
Do najczęstszych wskazań należą: fotostarzenie, przebarwienia, utrata jędrności i blasku cery, drobne zmarszczki i linie mimiczne, rozszerzone pory.
Kwasy leczą trądzik i stany zapalne, ograniczają łojotok, pomagają w zwalczaniu licznych zaskórników, zapaleniu mieszków włosowych i łagodzeniu trądziku różowatego.
Są alternatywą dla osób mających przeciwwskazania do peelingów mechanicznych i oczyszczania manualnego cery.

Jak wygląda zabieg?
Peeling chemiczny polega na nałożeniu na oczyszczoną skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu.

Efekt:
Zlikwidowane oznaki starzenia się skóry, usunięte zmarszczki i przebarwienia. W zależności od potrzeb skóry i dobranych preparatów możemy uzyskać spektakularne efekty rozjaśnienia oraz wyrównania kolorytu cery, spłycenia zmarszczek oraz wygładzenia i zagęszczenia struktury skóry.
Dzięki właściwościom sebostatycznym i przeciwbakteryjnym peelingi chemiczne eliminują stany trądzikowe, zaskórniki, szorstkość skóry, zwężają pory, a dzięki działaniu przeciwzapalnym ograniczają stany zapalne i rumień.
Po naprawczej terapii kwasami MediDerma skóra odzyskuje elastyczność, blask i świeżość, spłyceniu ulegają drobne linie mimiczne, blizny, przebarwienia potrądzikowe.

Zalecenia po zabiegu:
W zależności od stopnia wrażliwości skóry i dobranego do wykonania peelingu kwasu po zabiegu może wystąpić lekkie zarumienienie skóry utrzymujące się od kilku minut do kilku godzin. Po paru (2–4) dniach od zabiegu może się pojawić także złuszczanie naskórka, które szybko można ograniczyć intensywnym nawilżaniem skóry. Po zabiegu należy także pamiętać, żeby nie eksponować skóry na promienie słoneczne i nie opalać się w solarium (ryzyko wystąpienia przebarwień) oraz unikać wody chlorowanej mogącej wywołać podrażnienie i wysuszenie. Zaleca się stosowanie tzw. blokerów przeciwsłonecznych – kremów z filtrami ochronnymi SPF 50+.

Telefon

+48 22 839 30 79

+48 602 46 46 66

 
 

Adres

ul. Gen. J. Zajączka 15A

Warszawa, Żoliborz