Podczas wykonania makijażu ust możemy uzyskać:
- powiększenie ust
- skorygować kształt
- uzyskać intensywność koloru przy bladych ustach (pogłębić czerwień wargową)
- wyrównać plamy pigmentacyjne na ustach
- intensywnie lub delikatnie zaznaczyć kontur ust
- zgubić częstą asymetrię ust

Pielęgnacja przed wykonaniem makijażu trwałego ust.
U Osób podatnych na opryszczkę obowiązkowo należy przyjmować tabletki HEVIRAN 800 – 2 razy dziennie przez 3 dni przed zabiegiem. Lek ten jest preparatem przeciwwirusowym, chroni przed wystąpieniem opryszczki. Aktywna opryszczka uniemożliwia nam wykonanie makijażu trwałego, zabieg powinniśmy wykonywać po 2 tygodniach od całkowitego zagojenia się opryszczki.
Należy zadbać o nawilżenie i wygładzenie powierzchni ust. Spierzchnięte i spękane usta słabiej przyjmują pigment.  Doskonałym rozwiązaniem jest wykonanie  zabiegu mikrodermabrazJI lub zabiegu z kwasami , które uelastycznią i wygładzą skórę oraz drobne zmarszczki mimiczne tworzące się wokół ust. Skóra staje się miękka i nawilżona.
Tak przygotowana skóra lepiej chłonie pigment, pozwala nam na wykonanie jeszcze bardziej precyzyjnego rysunku. W efekcie końcowym usta są bardziej wyraziste, mają bardziej soczysty kolor i utrzymują się w takim stanie przez dłuższy czas.

Pielęgnacja po wykonaniu makijażu trwałego ust.
Przez 10 dni po zabiegu:
Przez 3 dni po zabiegu obowiązkowo należy przyjmować 2 razy dziennie tabletki HEVIRAN 800.
- Nie moczyć, nie trzeć, nie dotykać skóry w miejscu pigmentacji.
- Skóra poddawana pigmentacji w żadnym wypadku nie może być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę.
- Nie należy chodzić do sauny, solarium, nie korzystać z zabiegów SPA, należy wykluczyć kąpiele w basenie, w jeziorze itp.
- Usta należy nawilżać raz dziennie przez pierwsze 3 dni, smarując pigmentowaną powierzchnię bardzo cienką warstwą maści z witaminą E, wzmacniającego ochronę skóry.
- Nie stosujemy kremów z retinolem i kwasami!

Po zagojeniu:
- Nie dopuszczać do wysuszenia, oraz mocnego opalania pigmentowanej skóry.
- Unikać agresywnych peelingów (np. z kwasami) w miejscu makijażu trwałego.
- Usta będą zawsze wyglądać świeżo, gdy zastosujemy nawilżacze i błyszczyki do ust.

O wszelkich wypełnieniach, ostrzykiwaniach itp. jeśli były wykonane należy informować, jeśli są planowane lepiej wykonać po makijażu trwałym.
W naszym salonie dostępne są preparaty do pielęgnacji ust po wygojeniu np. schea balm, błyszczyki LTL.