Poniedziałek - Piątek 8:00 - 20:00

Sobota 9:00 - 15:00

ul. Gen. Zajączka 15A

01-510 Warszawa / Żoliborz

Zabiegi

Masaż relaksacyjny – głównym celem masażu jest zlikwidowanie napięcia mięśniowego i psychicznego. Masaż relaksacyjny ma niezwykły wpływ na układ nerwowy- minimalizuje negatywne reakcje na stres, przywraca właściwe krążenie i ciśnienie krwi oraz prawidłowy rytm serca. W dzisiejszych czasach kiedy żyjemy w ciągłym stresie i biegu szczególnie trudna jest umiejętność zrelaksowania się, a jest to niezwykle ważne aby zachować zdrowie naszego organizmu. Masaż relaksacyjny jest uspokojeniem organizmu oraz wprowadzeniem go w stan relaksu. To doskonała forma terapii niemal dla każdego. Masaż relaksacyjny zatem sprawdza się zatem zarówno w stanach zmęczenia fizycznego – na przykład po długotrwałym wysiłku sportowym, jak i zmęczenia umysłowego – po ciężkim dniu w pracy, czy doświadczeniu stresującej sytuacji. Jest to bardzo delikatny zabieg, prowadzony w spokojnej, wyciszającej atmosferze, która pozwala pacjentowi oderwać się od problemów i rozluźnić się w pełni. Masaż relaksacyjny może przyjąć formę masażu całościowego – obejmując wszystkie partie ciała od stóp aż po szyję, lub też koncentrować się na jednej bądź kilku partiach ciała – na przykład na karku i plecach, nogach czy kręgosłupie. Technik, jakie stosuje się podczas tego zabiegu jest wiele.

 

 

Masaż z wykorzystaniem bambusa działa relaksująco, modelująco i drenująco. Do masażu wykorzystujemy pałki bambusowe o różnych średnicach i długości, co pozwala na dostosowanie ucisku i precyzyjne opracowanie poszczególnych części ciała. Pałeczki idealnie dopasowują się do kształtu ciała, dzięki czemu przynoszą natychmiastowe i głębokie odprężenie oraz niwelują napięcia. Masaż wprowadza w stan głębokiego wyciszenia, a ciało odzyskuje uczucie lekkości.

 

 

Masaż bańką chińską ma działanie antycellulitowe, wyszczuplające i ujędrniające. Jest jednym z podstawowych zabiegów o potwierdzonej skuteczności w redukcji cellulitu, polecany także osobom z nadmierną tkanką tłuszczową. Polega na rozgrzaniu mięśni, rozcieraniu i oklepywaniu wybranych partii ciała, a następnie masowaniu próżniową gumową bańką, co doprowadza do intensywnego przekrwienia tkanek i znacznej poprawy stanu skóry. Masaż bańką chińską (masaż na cellulit) pobudza krążenie krwi oraz płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii i toksyn z organizmu. W wyniku przyspieszonych procesów przemiany materii szybko następuje zredukowanie tkanki tłuszczowej. Seria 10 zabiegów zdecydowanie poprawi stan skóry masowanych obszarów. Efekty masaży są już widoczne po pierwszych 2-3 zabiegach. Dla uzyskania najlepszego i długotrwałego efektu zabiegi powinny być wykonywane w serii, 2-3 razy w tygodniu i połączone z dietą oraz uprawianiem sportu.

Japoński masaż twarzy to zabieg opracowany dla poprawy zdrowia, kładąc nacisk, jak w całej Medycynie Wschodu, bardziej na zapobieganie problemom, niż na leczenie istniejących skutków. Przy prawidłowym wykonaniu – działa niezwykle relaksująco, usuwa toksyny i równoważy ki, siłę życiową, aby poprawić ogólny stan zdrowia i wydobyć blask. W gabinetach używamy go jako zabiegu upiększającego, ale jest on, przede wszystkim, głęboko terapeutyczny. Japoński masaż twarzy to niezwykłe połączenie tradycyjnych form medycznych i  technik manualnych. Masaż ten koi ciało, przywraca równowagę narządom i uspokaja układ nerwowy. Japoński masaż twarzy wykorzystuje urozmaicone i zaawansowane techniki, różnorodne ruchy, w tym głębszy masaż uciskowy. Jeśli dodamy do tego również  mocne pocieranie, uderzenia, podrzucania i ugniatanie – uzyskamy pełne spektrum, aby pracować z mięśniami i tkankami głębokimi. Dobrze wykonany masaż twarzy może zdziałać niemal cuda – poprawia krążenie, stymuluje układ limfatyczny, zmniejsza opuchliznę oraz skutecznie przeciwdziała migracji twarzy. W Japonii masaż twarzy nie jest niczym niezwykłym, ani wyjątkowo luksusowym. To podstawowy sposób dbania o kondycję twarzy. Wszystkie te typy masażu po dziś dzień cieszą się wielką popularnością i są praktykowane w gabinetach na całym świecie. Zapewniają widoczne i długotrwałe efekty, które trudno uzyskać za pomocą innych metod. To całkowicie naturalna i nieinwazyjna forma liftingu, która śmiało może konkurować z zabiegami medycyny estetycznej. Główne etapy masażu to relaks, oczyszczanie, pobudzanie krążenia, lifting, drenaż i akupresura. Z pełnym przekonaniem polecam te techniki, bo sama je stosuję „po obydwu stronach” czyli zarówno wykonuję masaże, jak się im poddaję. Nie ma tu jednak drogi na skróty. Tylko systematyczność i zmiana nawyków da rezultaty, z resztą jak wszystko, co ma przynieść trwałe i dobre efekty. Gwarancją jest za to, oprócz poprawy wyglądu, także dobre samopoczucie.  Masaż wpływa bowiem nie tylko na skutki słabej formy, ale przede wszystkim na przyczyny. Równoważy emocje, wzmacnia energię i łagodnie pobudza wszystkie narządy wewnętrzne.

Tajski masaż stóp to technika masażu leczniczego, który przetrwał trzy tysiące lat. Metoda zrodziła się w Chinach, następnie migrujący mnisi przenieśli ją na grunt Tajlandii, gdzie udoskonalana była dalej hinduskimi, relaksacyjnymi metodami ajurwedyjskimi. Tajski masaż stóp jest tylko jedną cząstką wywodzącą się z medycyny tajskiej. Wykonywany jest specjalnym, drewnianym patyczkiem oraz wzbogacony relaksacyjnymi technikami obejmującymi nie tylko obszar stóp, ale też łydek. Masaż zaczyna się od  miękkich i przyjemnych ruchów  dłońmi, następnie  wzbogacany  jest mocniejszymi technikami, ale nie bolesnymi. Przy czym masażowi towarzyszy też lecznicza refleksoterapia patyczkiem. Są stymulowane  wszystkie punkty według  mapy, która znajduje się na całej powierzchni stopy.

 

Masaż gorącymi kamieniami działa fizjoterapeutycznie. Przywraca sprawność uszkodzonym narządom, a jednocześnie sprzyja wypoczynkowi i regeneracji. Tym samym zwiększa zdolność wysiłkową organizmu. Jego działanie sprowadza się do łagodzenia wszelkiego rodzaju bólów mięśniowych i bólów związanych z napięciem nerwowym. Świetnie wspiera układ krążenia, poprawiając jego funkcjonowanie. Masaż kamieniami bazuje na teorii przepływu energii przez organizm. Uważa się, że są w nim zlokalizowane ośrodki energii zwane czakrami – każdy znajduje się w bezpośrednim otoczeniu jednego z gruczołów wydzielania wewnętrznego. Kamienie układa się zgodnie z mapami rozmieszczenia punktów energetycznych i przesuwa wzdłuż meridianów, czyli kanałów łączących punkty. W ten sposób usprawniany jest przepływ energii. Masaż kamieniami to szerokie spektrum działania. Wykazuje dobroczynny wpływ na skórę, tkankę mięśniową, układ krążenia i limfatyczny, układ nerwowy. Sam zabieg, w połączeniu z olejkami eterycznymi oraz przyjemną muzyką wpływa na zmniejszenie napięcia nerwowego.