Poniedziałek - Piątek 8:00 - 20:00
Sobota 9:00 - 15:00
ul. Gen. Zajączka 15A
01-510 Warszawa / Żoliborz
Mezoterapia igłowa to doskonała metoda zapobiegająca m.in. starzeniu się skóry czy wypadaniu włosów dzięki bezpośredniemu dostarczeniu niezbędnych substancji w głąb skóry. Polega ona na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczych, odżywczych, odmładzających czy aktywujących za pomocą cienkiej igły. Możliwe jest miejscowe wprowadzanie, zależnie od potrzeb, konkretnych substancji lub mieszanin – witaminowych koktajli, kwasu hialuronowego. Zabieg ten pobudza mikrokrążenie, metabolizm komórek i wspomaga procesy regeneracyjne. Poprawia też stan skóry poprzez stymulację naturalnych procesów produkcji tkanek podporowych: kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego. Śródskórne wprowadzanie substancji aktywnych gwarantuje szybkie i widoczne efekty korekcji zmarszczek, poprawy kondycji włosów i gładkości skóry, dlatego cieszy się dużą popularnością zarówno u kobiet jak i mężczyzn w różnym wieku. Najczęściej wykonywana mezoterapia to twarz, szyja, dekolt, skóra głowy, dłonie.
Pojawienie się efektów jest uzależnione od rodzaju wykonywanego zabiegu, już po pierwszym zabiegu skóra sprawia wrażenie młodszej, dobrze odżywionej i wypoczętej. W dalszym efekcie dochodzi do spłycenia zmarszczek, odżywienia i wygładzenia skóry, przywrócenia jej gładkości i gęstości. W zależności od kondycji skóry aby osiągnąć oczekiwane efekty niezbędne jest wykonanie całej serii (4-6 zabiegów).
Kiedy pojawiają się efekty i jak długo się utrzymują?
Po zabiegu pozostają ślady w miejscach nakłuć. Zdarza się czasem, że igła może trafić na naczynko, powstaje wtedy niewielki siniaczek (ale u nas bywa to bardzo rzadko), dlatego warto na wszelki wypadek zarezerwować sobie 2-3 dni wolnego czasu, aby się nie stresować. Szczególnie powinny zwrócić na to uwagę osoby ze skłonnością do powstawania siniaczków. Do działań niepożądanych należą rzadkie przejściowe stany alergiczne objawiające się rumieniem, ustępującym samoistnie w ciągu godziny.
Jakie są zalecenia pozabiegowe i działania niepożądane?
alergia i uczulenie na składniki preparatów
ciąża i okres karmienia piersią
nieunormowana cukrzyca
ropne bądź zapalne stany na skórze
opryszczka
choroby nowotworowe
przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi (aspiryna)
skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczyniowa, ryzyko powstawania bliznowców)
Przeciwwskazania
profilaktyka anti-aging
Wskazania